صفحه اصلي
مهندسی شيمی
دوره های تکمیلی
کنکور ارشد و دکتری
تحقیق و توسعه
همکاری بانهادها
اخبار
دانلود
9+1 دليل انتخاب ما
درباره ما
   شبیه سازی فرآیندهای شیمیایی با نرم افزار Hysys

 

 

 


 

 

 


 

شبیه سازی فرآیندهای شیمیایی با نرم افزار Hysys

 

 

 

 

معرفی نرم افزار:

 

 

نرم افزار Aspen Hysys یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای شبیه سازی در رشته های مهندسی به شمار می آید که بیشتر در رشته های مهندسی شیمی، پالایش و پتروشیمی کاربرد دارد. تقریباً تمامی شرکت های پالایشگاهی و پتروشیمی و وابسته به آن ها در ایران از این نرم افزار و همچنین Aspen Plus برای انجام پروژه های خود استفاده می کنند. توصیه می شود تمامی متخصصین صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی این دو نرم افزار را بطور کامل فرا گیرند.  برای اینکه درک کنیم چرا نرم افزار Aspen Hysys یکی از قدرتمند ترین ابزار و نرم افزارهای شبیه سازی در رشته های مهندسی است کافی است فقط نگاهی به بنیان قوی ترمودینامیکی این نرم افزار بیاندازیم.

طراحی منعطف به همراه دقت بالای نرم افزار و قدرتمندی آن که ناشی از بسته های خواص مربوط به مواد مختلف می باشد، سبب شده است تا این نرم افزار مدل سازی های خیلی واقعی را ارائه دهد.
با استفاده از این نرم افزار می توانید فرآیندهای مختلف در صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی را مدل سازی کنید که از این جمله می توان به شیرین سازی در صنایع نفتی اشاره کرد. خواص مواد مختلف شیمیایی و پتروشیمی و در کتابخانه های نرم افزار به صورت بسته ها و پکیج ها در دسترس است که می تواند ما را در این امر یاری کند. بعلاوه در نرم افزار Aspen Hysys می توان تمامی دستگاه هایی را که در انجام یک فرآیند مورد نیاز است را به صورت تک تک و جداگانه طراحی نمود و سپس آن را شبیه سازی کرد.

 

    :SUB FLOW SHEET محیط