صفحه اصلي
مهندسی شيمی
دوره های تکمیلی
کنکور ارشد و دکتری
تحقیق و توسعه
همکاری بانهادها
اخبار
دانلود
9+1 دليل انتخاب ما
درباره ما
   دانشگاه صنعتی شریف

دانشگاه صنعتی شریف

دانشکدۀ مهندسی شیمی و نفت دانشگاه صنعتی شریف در سال ۱۳۴۵، تحت عنوان دانشکدۀ مهندسی شیمی تأسیس شد. این دانشکده در سال ۱۳۷۹ بمنظور انجام فعالیتهای علمی و تحقیقاتی در بخش بالا دستی مهندس ی نفت، به دانشکدۀ مهندسی شیمی و نفت تغییر نام داد.

مهندسی شیمی آن شاخه از مهندسی است که با گسترش و کاربرد عملیات تولید صنعتی که در آنها تغییرات فیزیکی و شیمیایی مواد انجام گیرد روبروست. مهندسی نفت شامل تمام فعالیتهای تولید و اکتشاف نفت، به عنوان یکی از صنایع بالادستی در حوزه انرژی است. صنایع بالادستی نفت با ذخائر هیدروکربوری زیر زمینی و چگونگی کشف و تولید و بهره برداری بهینه آن مواجه است.

مهندسی شیمی و مهندسی نفت در میان سایر رشته های مهندسی منحصر به فرد است زیرا مهندسین شیمی و نفت علاوه بر فیزیک و ریاضیات نیاز به فهم دقیق شیمی را دارند. همین امر سبب جدا شدن این شاخه از مهندسی از سایر رشته های مهندسی گردیده است. از طرفی هر چه صنایع شیمیایی و نفتی بزرگتر وپیچیده تر می شوند به همان اندازه کار مهندسین شیمی و نفت به پایه قویتر و عمیق تر علمی و تجربی احتیاج پیدا می کند.

در دانشکده مهندسی شیمی و نفت، علاوه بر فعالیتهای آموزشی،  در زمینه های مختلف مهندسی شیمی و نفت نظیر انتقال حرارت٬ ترمودینامیک٬ مکانیک سیالات٬ کنترل٬ انتقال جرم٬ آب و فاضلاب، رآکتور٬ بیوتکنولوژی٬ پلیمر٬ محیط زیست٬ مهندسی پزشکی٬ صنایع غذایی٬ مهندسی مخزن و بهره برداری و غیره فعالیتهای پژوهشی گسترده ای صورت می گیرد و تحقیقات ارزنده ای نیز تاکنون انجام شده است.

رئیس و معاونان دانشکده

دکتر محمدجعفر عبدخدایی: رئیس دانشکده

دکتر سیدعباس موسوی: معاون آموزشی

دکتر داریوش باستانی: معاون پژوهش و تحصیلات تکمیلی

دکتر سعید جمشیدی: معاون دانشجویی و فرهنگی

دکتر سیدمهدی برقعی: رئیس مرکز بیوشیمی

دکتر محمدحسین غضنفری: مدیر اجرایی نفت

آدرس: تهران - خيابان آزادی دانشگاه صنعتی شریف

 

برای اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید :

دانشگاه صنعتی شریف

 

 

 

 

 

 

خانه مهندسی شیمی

" گامی تخصصی بسوی اشتغال در صنعت کشور"