خانه مهندسی شیمی ایران

۰
معرفی گرایش صنایع شیمیایی معدنی

معرفی گرایش صنایع شیمیایی معدنی :

در اين گرایش نيروی متخصص برای آن دسته از صنايع شيميايی را که با مواد اوليه ی معدنی سر و کار دارند تربیت می شوند. کارخانجات و صنايع تحت پوشش اين گروه طيف وسيعی از کارخانجات توليدی شامل کارخانجات اسيدهای معدنی ، سيمان ، کاشی و سراميک ، توليد و کاربرد نانو مواد و غشا ها ... و همچنين برخی کارخانجات فراوری مواد کانی و فلزی را دربر  می­گيرد.

اين گرايش مهندسی شيمی دارای مشابهت ها و نقاط مشترکی با گرايش هايی از مهندسی معدن ، مهندسی هيدرومتالوژی  و مهندسی سراميک است که دارای کاربری های بسيار گسترده ای در سطح کشور می باشد. چسباننده های معدنی شامل انواع سيمان های پرتلند و غير پرتلند بخش مهمی از صنايع شيميايی معدنی را به خود اختصاص می دهد . اهميت اين بخش از صنايع شيميايی معدنی به دليل نقش انکار ناپذير سيمان و مواد سيمانی در آبادانی و توسعه ی جوامع بشری است .

دروس تخصصی این گرایش شامل تکنولوژی مواد، مهندسی سيمان ، مهندسی الکتروشيمی پيشرفته، نانو ذرات و بازيافت انرژی در صنايع کانی غير فلزی می باشد و همچنین دارای دروس مشترکی مانند ترموديناميک پيشرفته، طرح راکتور پيشرفته، محاسبات عددی پيشرفته با سایر گرایش ها می باشد.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید